لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی چیست؟


هنگامی که شما برای زیبا ترشدن نوع بسته بندی محصولی که خودتان تولید کرده اید، تغییراتی را در شکل ظاهری آن ایجاد کنید و سبب جذاب تر شدن آن بشود می تواند سبب خلق یک طرح صنعتی شود.

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در این مقاله برآنست تا در خصوص مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی مطالبی را به متقاضیان محترم ارائه نماید مقاله را تا انتها مطالعه کنید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در ارتباط باشید.

در همین خصوص قانون ثبت اختراعات و طرح های صنعتی و علائم تجاری بیان می دارد که:هر نوع ترکیب خطوط با رنگ ها و هر نوع شکل سه بعدی با خطوط،رنگ ها و یا بدون آن به نحوی که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر بدهد طرح صنعتی می گویند.

هنگامی طرح صنعتی قابل ثبت می باشد که نوین و بدیع باشد.طرح صنعتی هنگامی جدید می باشد که از طریق انتشار به صورت محسوس و یا از راه استعمال به هر صورت دیگر قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه با برحسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه به منظور ثبت در هیچ جایی از دنیا برای عموم افشا و پراکنده نشده باشد.به همین سبب طرح صنعتی باید وجه تفاوتی داته باشد و خلاقانه باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی به شرح ذیل می باشد:

  1.  دو رونوشت از اظهارنامه طرح صنعتی کامل گردد.
  2.  مدارک مثبت هویت متقاضی و طراح که شامل کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده برای اشخاص حقیقی و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت خوانامی باشد ارائه گردد.
  3. در صورتی که طرح صنعتی دو بعدی باشد،5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه باید ارائه گردد.
  4. در صورتی که طرح صنعتی به صورت سه بعدی می باشد مرجع ثبت می تواند ماکتی از آن را به همراه اظهارنامه درخواست نماید.اندازه ماکتی که متقاضی در صورتی که طراح نخواهد اسم وی ذکر شود تقاضای کتبی مبنی بر عدم ذکر اسم طراح به صورت اسکن شده و الصاق آن در پرونده الکترونیکی باید ارائه گردد.
  5.  ارائه رسید مربوط به پرداخت هزینه اظهارنامه و در صورتی که اظهارنامه شامل دو یا چند طرح صنعتی است ارائه رسید مربوط به پرداخت هزینه های اضافی الزامی می باشد.
  6.  مدارک مربوط به حق تقدم که بایستی مصادف با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود ارائه گردد.
  7. در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی صورت می گیرد، مدارک نمایندگی باید ارائه گردد.

شرایط و مشخصات فنی تصاویر ارسالی

تصاویری که برای ثبت طرح صنعتی ارائه می نمایید باید دربردارنده شرایط و مشخصاتی به شرح ذیل باشد:
1. هنگامی که تصویر ارسال می گردد طرح باید قابل مشاهده باشد و در یک زمینه ساده نمایش داده شود.
2.تصویر ارسالی بایستی به صورت عمودی اسکن گردد و سایز آن حداکثرA4 باشد.
3.حجم تصویر حداکثر باید 500 کیلوبایت باشد و تصویر آن به شکل رنگی باشد.
نکته؛ در مرحله ی اظهارنامه الکترونیکی تصاویر گرافیکی مورد نظر باید به شکل اسکن شده از نماهای مختلف باشد و در بردارنده مشخصات فنی معین و مشخص باشد.در صورت بررسی و ارزیابی پرونده و پذیرش طرح ذکر شده ارائه پنج نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی طرح رسم شده به منظور صدور 4. تقاضای کتبی بایستی به صورت اسکن شده باشد و در پرونده الکترونیکی گذاشته شود.در صورتی که طراح تمایل داشته باشد می تواند چاپ و انتشار آگهی ثبت طرح صنعتی و تعیین مدت زمان آن را به تاخیر بیندازد.
5.تقاضای کتبی باید به صورت اسکن شده باشد و در پرونده الکترونیکی گذاشته شود در این تقاضا در صورتی که طراح نخواهد اسم او ذکر گردد اسم طراح قید نمی گردد.
7.بایستی مدارک مرتبط اظهارنامه و حق تقدم در یک زمان یا حداکثر ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم گردد.

مراحل ثبت طرح صنعتی

به منظور به ثبت رسانیدن طرح صنعتی نخست بایستی وارد سامانه اینترنتی اداره ثبت طرح های صنعتی شوید و بعد از آن باید اظهارنامه الکترونیکی آن را بررسی و ارزیابی نمایید که هیچ گونه اشکال یا ایرادی نداشته باشد تا کارشناس آن را تایید نماید در صورت تایید کارشناس ابلاغیه پذیرش طرح صادر می گردد.پس از آن باید به منظور تشکیل پرونده فیزیکی در اداره ثبت طرح های صنعتی مبادرت نمایید و هزینه هایی که به ثبت قانونی مربوط می باشد را پرداخت نمایید.پس از آن شماره ثبت طرح صنعتی را اخذ می نمایید و به منظور چاپ و انتشار در روزنامه رسنی ارسال می گردد.پس از آن آگهی صادر می گردد و در انتها از راه اداره ثبت طرح صنعتی سند تصدیق را اخذ می نمایید.

وقتی اختراعی به ثبت می رسد برای مالک خود مزایایی را به ارمغان می آورد برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای ثبت اختراع چیست؟به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازمه را کسب نمایید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

هزینه ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی به صورتی باید باشد که بتوان در اداره ثبت مالکیت صنعتی قابل ثبت باشد . همانطور که می دانید زمانی قانونیت ثبت انجام می شود که هزینه های آن پرداخت گردد و مورد حمایت های قانونی قرار گیرد .

شرایط ثبت طرح صنعتی

بعد از اینکه یک طرح شرایط طرح صنعتی را داشته باشد باید کاربرد صنعتی نیز داشته باشد

طرح صنعتی چیست ؟

در صورتی که طرح صنعتی جدید و اصیل باشد قابلیلت به ثبت رسیدن را دارد. در این مقاله به تعریفی از طرح صنعتی می پردازیم با ما همراه باشید

مدت زمان اعتبار طرح صنعتی

زمانی که گواهینامه ثبت طرح صنعتی به متقاضی اعطا می شود اعتبار آن 5 سال می باشد تمدید این اعتبار بعد از اتمام دوره امکان پذیر است.

مدارک ثبت طرح صنعتی

هر نوع تغییر در شکل ظاهر یا نوع بسته بندی که سبب زیباشدن محصولی شود که شما تولید کرده اید و به جذابیت آن اضافه نماید قادر می باشد به ایجاد یک طرح صنعتی است که این امکان وجود دارد در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد. که با ارائه مدارکی امکان پذیر است که در این مقاله مطالعه می نمایید .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی چیست؟

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مزایای طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی برای متقاضی و یا مالک آن مزایایی را در پی دارد که امتیازاتی برای مالک دارد که بتواند از آن استفاده نماید.

مدارک لازم جهت تمدید طرح صنعتی

در این مقاله به مدارک لازک جهت تمدید طرح صنعتی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

طبقه‌بندي بين‌المللي طرح صنعتي

طرح صنعتی در حقیقت به ترکیبی از رنگ و خطوط یا هر شکلی با خط و رنگ یا بدون آنها محسوب شده؛ به طوری که سبب تغییر شکل محصولی صنعتی یا صنایع دستی ‌شود. دراین مقاله به توضیحات بیشتری در مورد طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی پرداخته می شود مطالعه نمایید

نحوه ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی همان شکل ظاهری که یک کالا و یا محصول دارد را نمایش می دهد در اصل طرح صنعتی طرحی است که به کالا جذابیت و نما می بخشد و این مورد می تواند ارزش تجاری و هم چنین فروش بیشتر محصول را افزایش دهد .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟