لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

جستجو اختراع در ایران


پس از اینکه جرقه های اولیه ایده ساخت محصولی جدید در ذهن مخترع زده شد باید در نخستین گام به جستجوی اختراع یا جستجوی بین المللی پتنت بپردازد. چراکه با انجام آن از دوباره کاری اجتناب می شود .از این رو این مرحله بسیار حائز اهمیت می باشد.  

جستجوی اختراع در ایران

شما می توانید با استفاده از سایت iripossaa.ir اداره مالکیت معنوی وارد بخش بانک اطلاعاتی شده و با درج عنوان، کلمات کلیدی، شماره ثبت و شماره اظهارنامه به جستجوی اختراع مد نظر بپردازید. چنانچه کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کرده باشید، جستجو با سرعت و دقت بیشتری انجام می شود. 

اسامی مخصوص اشیا

برای مطالعه بیشتر درباره اسامی مخصوص اشیا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

هنگامی که ایده ای به ذهنتان رسید و در روند جستجو متوجه شدید اسامی مشابهی وجود دارد، بدین معنی نیست که نمی توانید ایده خود را به ثبت رسانید. در صورتی که پیتنت های اختراعات را بررسی کنید متوجه فرق آنها با ایده خود می شوید و نیز ممکن است اختراعاتی را بیابید که قبلا ثبت شده ولی نقایصی دارند که می توانید آنها را مرتفع و یا ارتقا دهید.

در قسمت بعدی سایت هایی را معرفی می کنیم که با استفاده از آنها می توانید پتنتی را به شکل بین المللی جستجو نمایید.

ثبت مهر شرکت - مهر شرکت

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت مهر شرکت - مهر شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

جستجوی پتنت در پایگاه معاهده همکاری ثبت اختراع

سایت Patent Scope   به عنوان یکی از بهترین مراجع جستجوی اختراعاتی که در کشورهای مختلف و در معاهده همکاری ثبت اختراع ثبت شده اند، شناخته شده است که آدرس آن در ذیل آمده است:

patentscope.wipo.int/search/en/search.js

PCT  همان معاهده همکاری ثبت اختراع  می باشد.

توضیحات تکمیلی در خصوص جستجوی اختراع

همان گونه که می دانید تکراری بودن اختراع چه در ایران و چه در جهان به منزله نقض پتنت تلقی می شود. متاسفانه از آنجا که کارشناسان اداره ثبت مالکیت صنعتی دسترسی کاملی كل اختراعات دنيا ندارند، و تنها اختراعات ثبت شده در ايران را مورد جستجو قرار می دهند، موجب شده تا احتمال بیشتری برای پتنت شدن اختراع درخواستي در ايران وجود داشته باشد.  درصورتی که با جستجو در بانك اطلاعات موجود، مشخص شود که اختراعی نظیر اختراع شما قبلا ثبت شده، دیگر نمی توانید اختراع خود را به ثبت رسانید و لازم است که عنوان را تغییر دهید.

توجه داشته باشید که برای اطمینان حاصل کردن از جدید بودن اختراعی، باید ادعاهای مطرح شده در خصوص اختراع را مورد توجه قرار داد که در ایران این کار انجام نمی شود. که این شرایط فرصت و در عین حال تهدید برای مخترعان تلقی می شود

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

لیست اختراعات ثبت شده در جهان

جدید بودن طرح، مهمترین ویژگی است که موجب ثبت آن طرح به عنوان اختراع می گردد و مورد توجه سراسر جهان قرار گیرد.

اختراع چیست و ثبت آن چه مزایایی دارد ؟

در معنی اختراع بدین صورت می توان بیان کرد که به معنی راه حلی جدید و نوآورانه در جهت حل مشکلات فنی می باشد در این مقاله از مزایای ثبت اختراع اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

ثبت اختراع در کرج

اشخاص حقوقی جهت ثبت اختراع در کرج به تنظیم اظهارنامه پرداخته وباید آن را به اداره مالکیت صنعتی تحویل دهند

شرایط ثبت ایده

ایده و ابداع نو عبارت است از: آن چیزی که در تکنیک یا صنعت گذشته عرضه نشده و نبوده است و برای مالک دارای تبحر معمولی در تکنیک عنوان شده، شناخته شده و روشن نباشد.

بانک اطلاعاتی اختراع در خارج از ایران

جهت جستجوی اسناد اختراعات در سطح بین المللی، می توان از موتورهای جستجوی متفاوتی استفاده کرد در خارج از ایران می توان از بانکهای اطلاعاتی استفاده کرد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود.

مراحل ثبت اختراع در ایران

شرط استفاده از حقوق مرتبط با مالکیت منوط به ثبت آن در نهاد مسئول انجام ثبت است و درصورت عدم ارائه اظهارنامه اختراع به مرجع ثبت ، حقوقی بوجود نمی آید.

روش های استعلام اختراعات ثبت شده

به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور مراجعه کنید تا از اختراعات ثبت شده استعلام بگیرید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح و ایده

طرح و ایده به دو صورت حقیقی و حقوقی ثبت می شود و مدارک ثبتی هر کدام متفاوت می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

هزینه ثبت اختراع

اختراع استفاده از حقوق انحصاری آن در بردانده پرداخت هزینه هایی می باشد که متقاضی باید در زمان ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی پرداخت نماید

تفاوت طرح صنعتی و اختراع

بین اختراع و طرح صنعتی تفاوت هایی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟