لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

جستجوی طرح های صنعتی


طرح صنعتی از نوع جدیدترین طرح ها در دنیا می باشد . در صورتی طرح صنعتی قابلیت ثبت را در اداره ثبت مالکیت صنعتی دارد که جدید باشد در نتیجه برای اطمینان از اینکه این طرح جدید می باشد و یا خیر ؟! مطالب ذیل را مطالعه نمایید .

در جهت مطالعه بیشتر د رمورد مراحل ثبت طرح صنعتی می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

جستجوی طرح های صنعتی ثبت شده

 شرایط ثبت  طرح صنعتی به صورت ذیل می باشد :

  1. طرح باید جدید باشد.
  2. اصیل باشد.
  3. منحصر بفرد باشد .

جستجوی طرح های صنعتی ثبت شده در ایران

در جهت جستجو طرح های صنعتی ثبت شده در ایران ، می توان از قسمت جستجو در سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

نکته قابل توجه در این موتور جستجوی طرح های صنعتی، نمایش تصاویر و توصیف طرح های ثبت شده می باشد. شما می توانید جهت جستجوی طرح مورد نظر ، برخی از کلمات کلیدی مربوط به موضوع طرح را در قسمت "عنوان کالا" وارد نمائید و سپس دکمه جستجو را بفشارید.

باید دقت نمایید که سه حالت در جهت جستجو  عنوان طرح صنعتی وجود دارد .بهتر است که در جهت نتیجه مطلوب گزینه در عنوان طرح ، مشابه عبارت وارد شدشه وجود داشته باشد را انتخاب نمایید .

همچنین در گزینه های دیگر می توانید با در اختیار داشتن شماره ثبت طرح صنعتی و یا شماره اظهارنامه مستقیما به اطلاعات آن طرح دسترسی داشته باشید.

این اطلاعات مرتبأ توسط اداره ثبت طرح صنعتی با قرار گیری اسناد طرح های ثبت شده به روز رسانی می شود. بنابراین ممکن است برخی از طرح های ثبت شده هنوز در این موتور جستجوقرار نگرفته باشد.

ثبت مهر شرکت - مهر شرکت

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت مهر شرکت - مهر شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

جستجوی طرح های صنعتی ثبت شده در خارج از ایران

در سطح بین المللی برای جستجوی طرح صنعتی موتورهای جستجوی متفاوتی وجود دارد البته برخی از این موتورها رایگان بوده و برخی دیگر هزینه داشته اند . از معتبرترین موتور جستجو Google Patent Search  می باشد که محبوبیت بسیاری در بین کاربران دارد .

در نتیجه می توان برای اطلاعات بیشتر طرح صنعتی ثبت شده در خارج از ایران ، از طریق 2 سایت زیر اطلاعات لازم طرح های صنعتی ثبت شده را در خارج از کشور جستجو نمایید .

  1. http://www.google.com/patents
  2. http://www.freepatentsonline.com

 بهتر است در جهت نتیجه مطلوب در جستجو از واژه هایی که کلیدی هستند نیز استفاده نمایید . این کلید واژه های در هر کشوری متفاوت می باشد .

تفاوت طرح صنعتی با اختراع چیست؟

در اصل کسی که طرح صنعتی را ایجاد می نماید از طرح هایی استفاده می کند که از دید مصرف کننده زیبا و جدید باشد . اما در اختراع موردی که اهمیت خاص خودش را دارد بدست آوردن نتیجه مطلوب از عملکرد اختراع می باشد . البته این مورد از نظر فنی می باشد .

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا دارای کادری متخصص در جهت استعلام از ثبت طرح های صنعتی می باشد هم اکنون میتوانید راهنمایی لازم را اخذ نمایید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط ثبت طرح صنعتی

بعد از اینکه یک طرح شرایط طرح صنعتی را داشته باشد باید کاربرد صنعتی نیز داشته باشد

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی

یکی از شیوه هایی که از حقوق شما دفاع می کند ثبت طرح صنعتی می باشد.ثبت طرح صنعتی همان حقوقی می باشد که قادر است در برابر بسیاری از حوادث در بازار ارائه محصولات شما دفاع کند و از کپی طرح و محصول شما جلوگیری نماید.در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است.

هزینه ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی به صورتی باید باشد که بتوان در اداره ثبت مالکیت صنعتی قابل ثبت باشد . همانطور که می دانید زمانی قانونیت ثبت انجام می شود که هزینه های آن پرداخت گردد و مورد حمایت های قانونی قرار گیرد .

نحوه ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی همان شکل ظاهری که یک کالا و یا محصول دارد را نمایش می دهد در اصل طرح صنعتی طرحی است که به کالا جذابیت و نما می بخشد و این مورد می تواند ارزش تجاری و هم چنین فروش بیشتر محصول را افزایش دهد .

تمدید طرح صنعتی

زمانی که ثبت طرح صنعتی در اداره ثبت مالکیت صنعتی به پایان رسید و گواهینامه اعتبار 5 ساله آن به مالک آن تحویل داده شود متقاضی باید بداند بعد از اتمام اعتبار ایت گواهینامه قابلیت تمدید وجود دارد .

ثبت طرح صنعتی چه مراحلی دارد؟

در این مقاله به مراحل ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

طرح صنعتی چیست ؟

در صورتی که طرح صنعتی جدید و اصیل باشد قابلیلت به ثبت رسیدن را دارد. در این مقاله به تعریفی از طرح صنعتی می پردازیم با ما همراه باشید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی چیست؟

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مدارک ثبت طرح صنعتی

هر نوع تغییر در شکل ظاهر یا نوع بسته بندی که سبب زیباشدن محصولی شود که شما تولید کرده اید و به جذابیت آن اضافه نماید قادر می باشد به ایجاد یک طرح صنعتی است که این امکان وجود دارد در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد. که با ارائه مدارکی امکان پذیر است که در این مقاله مطالعه می نمایید .

جستجوی طرح های صنعتی

طرح صنعتی از نوع جدیدترین طرح ها در دنیا می باشد . در صورتی طرح صنعتی قابلیت ثبت را در اداره ثبت مالکیت صنعتی دارد که جدید باشد در این مقاله از روش های جستجو طرح های صنعتی ثبت شده اطلاعاتی را مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟