لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

مدارک لازم جهت تمدید طرح صنعتی


مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در این مقاله تلاش نموده است تا در خصوص مدارک لازم جهت تمدید طرح صنعتی مطالبی را به متقاضیان محترم ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در ارتباط باشید.

طرح صنعتی چیست؟

به موجب ماده 20 قانون ثبت اختراعات طرح های صنعتی و علائم تجاری طرح صنعتی عبارتست از هرگونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هر گونه شکل سه بعدی با خطوط ،رنگ ها و یا بدون آن که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر بدهد.

مطابق ماده 21 طرح صنعتی تنها هنگامی که جدید و اصیل باشد قابلیت به ثبت رسیدن را دارد.یک طرح صنعتی هنگامی جدید می باشد که از راه چاپ و انتشار به صورت محسوس و یا از راه استفاده به هر صورت دیگری قبل از تاریخ ارائه اظهارنامه یا برحسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه به منظور ثبت در هیچ نقطه ای از دنیا برای مردم آشکار و افشا نگردیده باشد.

تمدید طرح صنعتی

طرح صنعتی به مدت 5 سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن اعتبار دارد.هنگامی که این مدت زمان به اتمام رسید می توان با پرداخت هزینه ی مربوطه برای دو دوره پنج ساله پی در پی دیگر طرح صنعتی را تمدید نمود.بنابراین با عنایت به بند د ماده 28 قانون صاحب طرح صنعتی قادر می باشد با پرداخت هزینهدی تعیین شده تقاضای تمدید اعتبار طرح صنعتی را جهت دو دوره پنج ساله پی در پی دیگر نماید.تقاضای تمدید ثبت طی 6 ماه قبل از انقضای مدت اعتبار ثبت طرح صنعتی در هر دوره صورت خواهد گرفت.

مدارک لازم جهت تمدید طرح صنعتی

  1. مدارک هویتی متقاضی ( کارت ملی – شناسنامه) ارائه گردد.
  2. رسید پرداخت هزینه های ثبتی تمدید ارائه گردد.
  3. 6 نمونه از طرح صنعتی ارائه گردد.
  4. در صورتی که امور را نماینده قانونی انجام می دهد وکالتنامه را بایستی ارائه نماید.

براساس ماده 92تمدید ثبت در ادامه ثبت اصلی در دفتر ثبت طرح صورت خواهد گرفت و بعد از چاپ و انتشار آگهی های مربوطه تصدیق نامه تمدید ثبت مطابق فرم صادر می گردد و به صاحب طرح صنعتی یا نماینده قانونی او ارائه می گردد.شایان ذکر است که تصدیق نامه تمدید طرح صنعتی شامل گواهی نامه اصلی،با انجام تغییرات لازم و هم چنین مدت اعتبار طرح صنعتی و تاریخ انتقضای آن می باشد.

براساس ماده ی 93، مالک طرح صنعتی وظیفه دارد هر نوع تغییر راجع به اسم،نشانی،تابعیت و اقامتگاه یا اعطاء اجازه بهره برداری از طرح یا انتقال و یا اعراض از مالک طرح صنعتی ثبت شده را به صورت کتبی و همراه با مدارک مربوط به منظور ثبت در سوابق به مرجع ثبت ابلاغ نماید.شایان ذکر است اعمال این تغییرات با رعایت مقررات قانون صورت خواهد گرفت.

در صورتی که تغییراتی در طبقه بندی جهانی طرح صنعتی ثبت شده صورت بگیرد.صاحب طرح صنعتی قادر می باشد از مرجع ثبت درخواست نماید که تغییرات ذکر شده در تصدیق نامه طرح صنعتی قید گردد.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جستجوی طرح های صنعتی به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مراحل تمدید طرح صنعتی

تقاضای تمدید ثبت طرح صنعتی در دو رونوشت به وسیله صاحب طرح صنعتی که ثبت شده است یا نماینده قانونی وی تهیه می شود و بعد از امضا و چسباندن تصویر نمونه طرح صنعتی و رسید پرداخت هزینه ی مربوطه به مرچع ثبتی ارائه می شود.ثبت بعد از آن که تقاضای تمدید ثبت را به همراه ضمائم آن را دریافت کرد آن را در دفتر مربوطه وارد می کند و برروی هر کدام یک از نسخه های تقاضا،تاریخ اخذ و شماره آن را ذکر می کند و نسخه دوم آن را که دارای همان مشخصات اصلی می باشد را پس ار امضا و مهر به عنوان رسید به متقاضی تسلیم خواهد نمود.

تقاضای تمدید ثبت طرح صنعتی باید دربردارنده نکات ذیل باشد:

  1. شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه و طرح صنعتی ای که تمدید آن مورد درخواست است.
  2. طبقه یا طبقات کالاهای موضوع طرح صنعتی.
  3. اسم و آخرین نشانی کامل مالک طرح صنعتی ثبت شده یا نماینده قانونی وی،در صورتی که درخواست توسط نماینده به عمل آید.

مدارک مثبت هویت متقاضی،رسید مربوط به پرداخت هزینه تمدید،حداقل شش نمونه از طرح و مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که درخواست توسط نماینده به عمل آید،باید به همراه درخواست تمدید ارائه شود.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

طبقه‌بندي بين‌المللي طرح صنعتي

طرح صنعتی در حقیقت به ترکیبی از رنگ و خطوط یا هر شکلی با خط و رنگ یا بدون آنها محسوب شده؛ به طوری که سبب تغییر شکل محصولی صنعتی یا صنایع دستی ‌شود. دراین مقاله به توضیحات بیشتری در مورد طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی پرداخته می شود مطالعه نمایید

جستجوی طرح های صنعتی

طرح صنعتی از نوع جدیدترین طرح ها در دنیا می باشد . در صورتی طرح صنعتی قابلیت ثبت را در اداره ثبت مالکیت صنعتی دارد که جدید باشد در این مقاله از روش های جستجو طرح های صنعتی ثبت شده اطلاعاتی را مطالعه نمایید.

مدارک لازم جهت تمدید طرح صنعتی

در این مقاله به مدارک لازک جهت تمدید طرح صنعتی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

طرح صنعتی چیست ؟

در صورتی که طرح صنعتی جدید و اصیل باشد قابلیلت به ثبت رسیدن را دارد. در این مقاله به تعریفی از طرح صنعتی می پردازیم با ما همراه باشید

ثبت طرح صنعتی بین المللی

مطابق موافقت نامه لاهه جهت ثبت بین المللی طرح صنعتی قراردادی که در جهت ثبت بین المللی به صورت باشد که یکپارچه باشد که تقاضا یکپارچه نامیده می شود که مدیر آن سازمان جهانی مالکیت می باشد .

مدت زمان اعتبار طرح صنعتی

زمانی که گواهینامه ثبت طرح صنعتی به متقاضی اعطا می شود اعتبار آن 5 سال می باشد تمدید این اعتبار بعد از اتمام دوره امکان پذیر است.

مزایای طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی برای متقاضی و یا مالک آن مزایایی را در پی دارد که امتیازاتی برای مالک دارد که بتواند از آن استفاده نماید.

مدارک ثبت طرح صنعتی

هر نوع تغییر در شکل ظاهر یا نوع بسته بندی که سبب زیباشدن محصولی شود که شما تولید کرده اید و به جذابیت آن اضافه نماید قادر می باشد به ایجاد یک طرح صنعتی است که این امکان وجود دارد در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد. که با ارائه مدارکی امکان پذیر است که در این مقاله مطالعه می نمایید .

هزینه ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی به صورتی باید باشد که بتوان در اداره ثبت مالکیت صنعتی قابل ثبت باشد . همانطور که می دانید زمانی قانونیت ثبت انجام می شود که هزینه های آن پرداخت گردد و مورد حمایت های قانونی قرار گیرد .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی چیست؟

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟