لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

لیست اختراعات ثبت شده در جهان


جدید بودن طرح، مهمترین ویژگی است که موجب ثبت آن طرح به عنوان اختراع می گردد و مورد توجه سراسر جهان قرار گیرد. این شرط به اندازه ای حائز اهمیت می باشد که اولین مشخصه مورد بررسی توسط مراجع علمی کشور می باشد تا جدید بودن آن طرح در دنیا معین شود و چنانچه نمونه مشابه طرح مشاهده نشود ، به کارشناسان متخصص آن طرح جهت انجام بررسی های بیشتر ارسال می شود.

باید با صبر و حوصله موارد مختلفی را از جمله منابع متعدد، کلمات مشابه و کلید واژه های مشابه را مورد جستجو و بررسی قرار داد تا همه موارد بررسی شوند و موردی نادیده گرفته نشود.

لیست اختراعات ثبت شده در جهان

حال به معرفی تعدادی از منابع مختص جستجوی اختراعات ثبت شده می پردازیم :

توجه به این نکته ضروری است که US PATENT از میان منابع موجود در ایران و آمریکا ، جهت ثبت اختراعات از اهمیت بسزایی برخوردار گشته است.

جهت جستجوی اختراعات ثبت شده در ایران از سال 1382 تا  سال 1391به سایت زیر مراجعه نمایید: http://www.gazette.ir/Archive/Index.asp

جهت جستجوی اختراعات ثبت شده در ایران از سال 1391 تاکنون به سایت زیر مراجعه کنید: http://www.rooznamehrasmi.ir/News/NewsList.aspx

جهت جستجوی اختراعات ثبت شده درامریکا به سایت زیر مراجعه کنید:    http://www.freepatentsonline.com/

جهت جستجوی اختراعات به سایت زیر مراجعه کنید:      (pct):    http://www.wipo.int/patentscope/en/

جهت جستجوي اختراعات ثبت شده در US Patent به سایت زیر مراجعه کنید :    http://www.google.com/patents

از میان معتبرترین سیستم های ثبت اختراعات بین المللی می توان به سیستم ثبت اختراعات آمریکا، ژاپن و اروپا اشاره کرد که از میان آنها هم کشور آمریکا موفق شده اختراعات ثبت شده سایر کشورهای جهان را گزارش کند.

در طی این گزارش در بازده زمانی 2010الی 2015 وضعیت ثبت اختراعات بین المللی به شکل مجزا ارائه شده است که در میان این کشورها، ایران به شکل فزاینده ای در طی این سال ها اختراعات بین المللی بسیاری را به ثبت رسانده است.

ثبت اختراعات در سیستم ثبت اختراعات معتبر اهمیت بسزایی پیدا کرده است چراکه یکی از شاخص های مهم تبدیل دانش به ثروت محسوب می شود :

فهرست برترین اختراعات ثبت شده درجهان در سالهای 2010 تا 2017 :

مرکز پشتیبانی پزشکی
پلتفورم بوئینگ
سیستم هوشمند شهر کالیفرنیا
سیستم هوشمند باربری
نرم‌افزار ابری
پیوند بیمارستان و خانواده بیمار
سیستم هوشمند هواپیماسازی

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

لیست اختراعات ثبت شده در جهان

جدید بودن طرح، مهمترین ویژگی است که موجب ثبت آن طرح به عنوان اختراع می گردد و مورد توجه سراسر جهان قرار گیرد.

شرایط ثبت ایده

ایده و ابداع نو عبارت است از: آن چیزی که در تکنیک یا صنعت گذشته عرضه نشده و نبوده است و برای مالک دارای تبحر معمولی در تکنیک عنوان شده، شناخته شده و روشن نباشد.

معاهده ی حقوق اختراع

معاهده حقوق اختراع مجموعه ای از حداکثر شرایط قابل اجرا توسط اداره ی صلاحیت دار دولت های عضو را مقرر کرده است که شرایط مربوط به تاريخ تقدیم و ثبت از آن مستثنی شده اند در این مطلب از اهداف معاهده و ویژگی ها و امتیازات و قواعد اساسی آن اطلاعات لازم را کسب نمایید .

نحوه تنظیم ادعانامه اختراع

توضیحات مرتبط با ادعانامه اختراع باید به شکلی جامع جنبه های علمی، روند شکل گیری آن، مصارف صنعتی و هدف اختراع را شرح دهد.

مراحل ثبت ایده

در ذهن محققین و کار آفرینان مسئله ای بسیار مهم است که چگونه می توان ایده خود را تجاری سازی و ثبت نمایند در این مقاله به توضیحاتی بیشتر اشاره شده است لطفا مطالعه نمایید .

اختراع چیست و ثبت آن چه مزایایی دارد ؟

در معنی اختراع بدین صورت می توان بیان کرد که به معنی راه حلی جدید و نوآورانه در جهت حل مشکلات فنی می باشد در این مقاله از مزایای ثبت اختراع اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

بانک اطلاعاتی اختراع در خارج از ایران

جهت جستجوی اسناد اختراعات در سطح بین المللی، می توان از موتورهای جستجوی متفاوتی استفاده کرد در خارج از ایران می توان از بانکهای اطلاعاتی استفاده کرد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود.

روش های استعلام اختراعات ثبت شده

به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور مراجعه کنید تا از اختراعات ثبت شده استعلام بگیرید.

بانک اطلاعاتی اختراع در ایران

موتور جستجوی اختراعات که مربوط به پایگاه اینترنتی ادار‌ه‌ی کل مالکیت صنعتی بوده و به وسیله‌ی اداره‌ی ثبت اختراع، تأسیس شده است، بهترین ابزار برای جستجوی اختراعات ثبت شده ‌می‌باشد.

شرایط ثبت ایده در ایران

هنگامی که ایده در ایران اجرایی گردد در آن صورت این قابلیت را به دست می آورد تا به عنوان اختراع ثبت شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟