لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

لیست اختراعات ثبت شده در جهان


ما در مقاله ای که در ذیل برای شما آورده شده است تلاش و کوشش نموده ایم تا در مورد لیست اختراعات ثبت شده در جهان مطالبی را ارائه نماییم مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و چنانچه با هر سوال و موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا تماس حاصل نمایید.

اختراع چیست؟

به نتیجه تلاش و کوشش فکری و ذهنی کسی که چیز جدیدی را خلق می کند اختراع گفته می شود.قانون ثبت علامت و اختراعات مصوب اول تیرماه1310 به ثبت رسانیدن اختراع را در کشور ایران اعلام می نماید و جهت ترتیب ثبت نظام نامه قانون ذکر شده که در سال 1310تصویب شده است و در سال 1337 مورد تجدید نظر واقع شده است مراحلی را پیش بینی می نماید.

جدید بودن طرح، مهمترین ویژگی است که موجب ثبت آن طرح به عنوان اختراع می گردد و مورد توجه سراسر جهان قرار گیرد. این شرط به اندازه ای حائز اهمیت می باشد که اولین مشخصه مورد بررسی توسط مراجع علمی کشور می باشد تا جدید بودن آن طرح در دنیا معین شود و چنانچه نمونه مشابه طرح مشاهده نشود ، به کارشناسان متخصص آن طرح جهت انجام بررسی های بیشتر ارسال می شود.

باید با صبر و حوصله موارد مختلفی را از جمله منابع متعدد، کلمات مشابه و کلید واژه های مشابه را مورد جستجو و بررسی قرار داد تا همه موارد بررسی شوند و موردی نادیده گرفته نشود.

لیست اختراعات ثبت شده در جهان

حال به معرفی تعدادی از منابع مختص جستجوی اختراعات ثبت شده در جهان می پردازیم :

توجه به این نکته ضروری است که US PATENT از میان منابع موجود در ایران و آمریکا ، جهت ثبت اختراعات از اهمیت بسزایی برخوردار گشته است.

جهت جستجوی اختراعات ثبت شده در ایران از سال 1382 تا  سال 1391به سایت زیر مراجعه نمایید: http://www.gazette.ir/Archive/Index.asp

جهت جستجوی اختراعات ثبت شده در ایران از سال 1391 تاکنون به سایت زیر مراجعه کنید: http://www.rooznamehrasmi.ir/News/NewsList.aspx

جهت جستجوی اختراعات ثبت شده درامریکا به سایت زیر مراجعه کنید:    http://www.freepatentsonline.com/

جهت جستجوی اختراعات به سایت زیر مراجعه کنید:      (pct):    http://www.wipo.int/patentscope/en/

جهت جستجوي اختراعات ثبت شده در US Patent به سایت زیر مراجعه کنید :    http://www.google.com/patents

از میان معتبرترین سیستم های ثبت اختراعات بین المللی می توان به سیستم ثبت اختراعات آمریکا، ژاپن و اروپا اشاره کرد که از میان آنها هم کشور آمریکا موفق شده اختراعات ثبت شده سایر کشورهای جهان را گزارش کند.

در طی این گزارش در بازده زمانی 2010الی 2015 وضعیت ثبت اختراعات بین المللی به شکل مجزا ارائه شده است که در میان این کشورها، ایران به شکل فزاینده ای در طی این سال ها اختراعات بین المللی بسیاری را به ثبت رسانده است.

ثبت اختراعات در سیستم ثبت اختراعات معتبر اهمیت بسزایی پیدا کرده است چراکه یکی از شاخص های مهم تبدیل دانش به ثروت محسوب می شود :

فهرست برترین اختراعات ثبت شده درجهان در سالهای 2010 تا 2017 :

  1. مرکز پشتیبانی پزشکی.
  2. پلتفورم بوئینگ.
  3. سیستم هوشمند شهر کالیفرنیا.
  4. سیستم هوشمند باربری.
  5. نرم‌افزار ابری.
  6. پیوند بیمارستان و خانواده بیمار.
  7. سیستم هوشمند هواپیماسازی.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

بانک اطلاعاتی اختراع در ایران

موتور جستجوی اختراعات که مربوط به پایگاه اینترنتی ادار‌ه‌ی کل مالکیت صنعتی بوده و به وسیله‌ی اداره‌ی ثبت اختراع، تأسیس شده است، بهترین ابزار برای جستجوی اختراعات ثبت شده ‌می‌باشد.

مراحل استعلام ثبت اختراع

اختراعی قابل ثبت می باشد که حاوی ابتکار جدید و دارای کاربرد صنعتی باشد به منظور پیشگیری از رد اختراع پیشنهادی قبل از ثبت بایستی از اختراع مورد نظر استعلام گرفت.

روش ثبت اختراع

اختراعی را می توان به ثبت رساند که شامل نوآوری جدید و کاربرد صنعتی باشد اختراع را باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت رساند در این مقاله به روش ثبا اختراع آشنا می شوید لطفا مطالعه نمایید

فرآیند ثبت اختراع در ایران

حاصل و نتیجه تلاش فکری و تلاش ذهنی مخترع اختراع می باشد که در چارچوب یک محصول صنعتی یا پروسه صنعتی نمایان می شود.

ثبت ایده اجرایی

در صورتی می‌توان ایده‌ای را ثبت کرد که به مرحله‌ی اجرا درآمده باشد و به عبارتی قابلیت ثبت تحت عنوان اختراع را نیز داشته باشد

مراحل ثبت اختراع در ایران

شرط استفاده از حقوق مرتبط با مالکیت منوط به ثبت آن در نهاد مسئول انجام ثبت است و درصورت عدم ارائه اظهارنامه اختراع به مرجع ثبت ، حقوقی بوجود نمی آید.

راهنمای ثبت اختراع

در مقاله حاضر به شرح فرایند ثبت اختراع در اداره ی مالکیت صنعتی ایران و هم چنین روند ثبت اختراع از طریق معاهده همکاری ثبت اختراع (PCT)می پردازیم.

مزایای اختراع در مقایسه با اختراعات و روش های موجود

بایستی برتری و ممتاز بودن اختراع در مقایسه با دانش و فناوری و اختراعات موجود، به صورت آشکار و هویدا نشان داده شود و با قید نمودن اولویت ها و تفضل ها با کلیه ی جزئیات به آن اشاره گردد.

هزینه ثبت اختراع در ایران

اختراع نتیجه تراوشات ذهنی انسان با هدف رفع مسائل فنی موجود تعریف شده است. در حقوق ایران در جهت ثبت اختراع باید هزینه هایی پرداخت شود که در این مقاله در این مئرد پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

شرایط ثبت ایده

ایده و ابداع نو عبارت است از: آن چیزی که در تکنیک یا صنعت گذشته عرضه نشده و نبوده است و برای مالک دارای تبحر معمولی در تکنیک عنوان شده، شناخته شده و روشن نباشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
هادی خاکیه
سلام. بنده چند مورد طرح و اختراع دارم. که یکی از اونها رو برا واگزاری طرح از کشور امریکا پیشنهاد داشتم. در حال حاضر به دنبال سرمایه گزار واقعی برا همکاری هستم
پاسخ
مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا®
مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا®
سلام ، وقتتون بخیر باشه . متاسفانه پیدا کردن یک سرمایه گذار برای حیطه ی کاری شما در حوزه ی فعالیت ما نمی باشد .
پاسخ

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟