لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

بانک اطلاعاتی اختراع در خارج از ایران


توصیه شده مخترعان قبل از مراجعه به اداره مالكيت صنعتي كشور، به قسمت "جستجوی اختراعات" در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نگاه کنند تا متوجه شوند اختراع شان تکراری است یا خیر.

تکراری بودن و در واقع جدید نبودن اختراع در ایران و دنیا منجر به از بین رفتن شرایط پیتنت می گردد. متاسفانه از آنجایی که کارشناسان اداره ثبت مالکیت صنعتی به اطلاعات کل اختراعات ثبت شده دنیا دسترسی ندارند، تنها در میان اختراعات ثبت شده در ایران ، جستجو صورت می گیرد و در نتیجه احتمال وجود دارد که اختراع ارائه شده در ایران پیتنت شود. اما چنانچه با جستجوی بانک اطلاعاتی ، کارشناسان متوجه شوند قبلا اختراع یکسانی ثبت شده است ، اعلام می کند اختراع مورد تقاضای شما را نمی توان به ثبت رساند و باید تغییراتی در عنوان ایجاد کرد.

باید اشاره کرد که با بررسی ادعاهای مطرح شده درخصوص اختراعات می توان نسبت به جدید بودن اختراعی اطمینان حاصل کرد که متاسفانه در ایران چنین بررسی انجام نمی پذیرد و وضعیت بوجود آمده می تواند برای مخترعان، فرصت و در عین حال تهدید تلقی شود.

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا مجری تخصصی ترین ثبت اختراع هم اکنون می توانید تماس حاصل نمایید  

بانک اطلاعاتی اختراع ها  در ایران

با استفاده از موتور جستجوی اختراعات راه اندازی شده در ایران توسط پایگاه اداره کل مالکیت صنعتی-اداره ثبت اختراع می توانید اسناد اختراعات ثبت شده در ایران را بررسی نمایید

نکته: جالب در مورد این موتور جستجوگر اختراعات این است که توضیح، نقشه ها و ادعاهای مطرح شده در مورد اختراع را نیز نمایش می دهد. شما با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با اختراع و درج آن ها در بخش "عنوان اختراع"، و کلیک بر روی کلمه "جستجو"، اطلاعات مد نظر درمورد اختراع را بررسی کنید.

نکته: با استفاده از این پایگاه داده ها می توان از سه حالت مختلف برای جستجوی عنوان اختراع بهره برد. برای اینکه به نتیجه مطلوبی از انجام جستجو دست یابید، روی گزینه "در عنوان اختراع، مشابه عبارت وارد شده وجود داشته باشد."  کلیک کنید.

چنانچه شماره ثبت اختراع و یا شماره اظهارنامه را در اختیار داشته باشید ، می توانید بلافاصله به سراغ اطلاعات مربوط به آن اختراع رفته و در صورت وجود اطلاعات مذکور در پایگاه داده ها، به آنها دسترسی پیدا می کنید.

اداره ثبت اختراع با وارد کردن اسناد اختراعات ثبت شده در این پایگاه داده ها، آن را مرتب بروز رسانی می کند و احتمال دارد بعضی از اختراعات ثبت شده هنوز وارد این دیتابیس نشده باشند.

جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله مراحل ثبت اختراع در ایران مراجعه نمایید 

بانک اطلاعاتی اختراع در خارج از ایران

جهت جستجوی اسناد اختراعات در سطح بین المللی، می توان از موتورهای جستجوی متفاوتی استفاده کرد که برخی رایگان و تعدادی نیز با پرداخت هزینه کار می کنند. Google Patent Search یکی از پر طرفدارترین موتورهای جستجوی پتنت؛ می باشد که محیط کاربر پسند آن ، بهترین مزیت آن بوده و موجب محبوبیت فراوان آن گشته است.

در زیر به آدرس پایگاه داده های اسناد اختراعات ثبت شده در خارج از ایران اشاره می کنیم. که شما با مراجعه به این دو سایت می توانید اختراعات ثبت شده در خارج کشور را بررسی کنید :

http://www.google.com/patents

http://www.freepatentsonline.com

نکته: شما با استفاده از عبارات کلیدی مختلف می توانید به نتیجه مطلوب تری دست یابید و توجه داشته باشید که عبارات کلیدی هر کشور با کشور دیگر فرق داشته و یکسان نیست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مراحل ثبت اختراع بین المللی می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای ثبت اختراع

چنانچه اختراع به ثبت برسد مالک اختراع می تواند از حق انحصاری ساخت، صادرات واردات، عرضه برای فروش، فروش و استفاده از فرآورده استفاده نماید

مراحل استعلام ثبت اختراع

اختراعی قابل ثبت می باشد که حاوی ابتکار جدید و دارای کاربرد صنعتی باشد به منظور پیشگیری از رد اختراع پیشنهادی قبل از ثبت بایستی از اختراع مورد نظر استعلام گرفت.

روش های استعلام اختراعات ثبت شده

به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور مراجعه کنید تا از اختراعات ثبت شده استعلام بگیرید.

مدارک ثبت اختراع

جهت به ثبت رساندن اختراع و استفاده از مزایایی که دولت برای مالک آن در نظر گرفته ایت ملزم ارائه مدارکی می باشد که برای ثبت مورد نیاز است.

اختراع چیست و ثبت آن چه مزایایی دارد ؟

در معنی اختراع بدین صورت می توان بیان کرد که به معنی راه حلی جدید و نوآورانه در جهت حل مشکلات فنی می باشد در این مقاله از مزایای ثبت اختراع اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

ثبت اختراع در کرج

اشخاص حقوقی جهت ثبت اختراع در کرج به تنظیم اظهارنامه پرداخته وباید آن را به اداره مالکیت صنعتی تحویل دهند

بانک اطلاعاتی اختراع در ایران

موتور جستجوی اختراعات که مربوط به پایگاه اینترنتی ادار‌ه‌ی کل مالکیت صنعتی بوده و به وسیله‌ی اداره‌ی ثبت اختراع، تأسیس شده است، بهترین ابزار برای جستجوی اختراعات ثبت شده ‌می‌باشد.

معاهده ی حقوق اختراع

معاهده حقوق اختراع مجموعه ای از حداکثر شرایط قابل اجرا توسط اداره ی صلاحیت دار دولت های عضو را مقرر کرده است که شرایط مربوط به تاريخ تقدیم و ثبت از آن مستثنی شده اند در این مطلب از اهداف معاهده و ویژگی ها و امتیازات و قواعد اساسی آن اطلاعات لازم را کسب نمایید .

مراحل ثبت اختراع در ایران

شرط استفاده از حقوق مرتبط با مالکیت منوط به ثبت آن در نهاد مسئول انجام ثبت است و درصورت عدم ارائه اظهارنامه اختراع به مرجع ثبت ، حقوقی بوجود نمی آید.

نحوه تنظیم ادعانامه اختراع

توضیحات مرتبط با ادعانامه اختراع باید به شکلی جامع جنبه های علمی، روند شکل گیری آن، مصارف صنعتی و هدف اختراع را شرح دهد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟