لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

بانک اطلاعاتی اختراع در ایران


پیش از مراجعه‌ی حضوری متقاضیان مخترع به ادار‌ه‌ی مالکیت صنعتی کشور، مخترعان می‌بایست جهت عدم اشتباه و تکراری بودن اختراع خود، به پایگاه اینترنتی ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کرده و از اختراعات دیگر مطلع گردند.

نوین نبودن اختراع در ایران و دنیا موجب نقض پتنت گشته و به دلیل عدم پشتیبانی ادار‌ه‌ی ثبت مالکیت صنعتی کشورمان از تمامی اختراعات دنیا و منحصر بودن آن به تنها اختراعات داخل ایران، امکان پتنت گشتن اختراع متقاضی رو به فزونی خواهد بود، بدین منظور چنانچه اختراع شما قبلاً توسط شخص دیگری ثبت گردیده باشد، اختراع شما از ثبت ساقط گشته و ‌می‌بایست به تغییر عنوان آن بپردازید.

شایان توجه است که برای نوین بودن اختراع موردنظر، ‌می‌بایست توجه خود را به اختراعات و ادعاهای آنان معطوف کرد، چرا که متأسفانه سامانه‌ی ایرانی قابلیت جستجوی جهانی را نداشته، بنابراین همین مسئله برای مخترعان دائماً هم تهدید است هم فرصت!

جهت مطالعه بیشتر مراحل ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

بانک اطلاعاتی اختراع‌ها در ایران

موتور جستجوی اختراعات که مربوط به پایگاه اینترنتی ادار‌ه‌ی کل مالکیت صنعتی بوده و به وسیله‌ی اداره‌ی ثبت اختراع، تأسیس شده است، بهترین ابزار برای جستجوی اختراعات ثبت شده ‌می‌باشد. قابل تأمل است که در این موتور جستجو، تمامی اطلاعات اعم از اختراع، نمایش توصیف آن، روش و ادعاهای مخترع در آن درج گردیده است و شما قادر خواهید بود تا برای جستجوی اختراع موردنظر خود، در قسمت عنوان اختراع، لغات عنوان اختراع خود را جستجو نمایید. در پایگاه داده‌ی این سامانه، سه نوع مختلف برای جستحوی اختراع موردنظر شما موجود ‌می‌باشد که ‌می‌توانید پس از انتخاب آن مسیر، به جستجوی خود پرداخته و از میان گزینه‌ی «در عنوان اختراع، مشابه عبارت وارد شده وجود داشته باشد.»

مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا مجری تخصصی ترین امور ثبت اختراع

نتیجه‌ی مطلوب خود را حاصل نمایید. بخش‌های دیگر این سامانه هم برای جستجو موجود است که با دارا بودن شماره‌ی ثبت اختراع یا شماره‌ی اظهارنامه‌ی آن ‌می‌توانید به جستجو پرداخته و به اطلاعات آن اختراع دسترسی پیدا کنید (در صورت وجود اطلاعات آن اختراع در سامانه). پایگاه داده‌ی این سامانه مکرراً به وسیله‌ی اداره‌ی ثبت اختراع و توسط بارگذاری‌های اختراعات ثبت شده به‌روزرسانی گشته؛ گاهی ممکن است بعضی اطلاعات اختراع توسط سامانه، مورد تأیید قرار نگرفته باشد و موتور جستجو توانایی یافتن آن را نداشته باشد.

بانک اطلاعاتی اختراع‌ها در خارج از ایران

موتورهای جستجو در سطح جهان به طور بین‌المللی گسترده هستند و بعضاً هزینه‌دار بوده و برخی نیز رایگان؛ اما محبوب‌ترین آنها موتور جستجوی پتنت یعنی  Google Patent Search عظیم‌ترین اطلاعات را دارا بوده، محیط دسترسی برای کاربر آن مورد پسند عوام بوده و به همین دلیل پرطرفدار ‌می‌باشد. دیتابیس یا پایگاه داده‌ی اسناد اختراعات ثبت شده در خارج از ایران شامل موارد زیر ‌می‌باشد و شما قادر به استفاده از دو پایگاه اینترنتی زیر برای جستجوی اختراعات ثبت شده در خارج از ایران خواهید بود:

http://www.google.com/patents

http://www.freepatentsonline.com

ذکر یک نکته ضروری است که برای یافتن نتیجه‌ی موردنظر خود، ‌می‌بایست واژه‌ها و کلمات کلیدی (کلیدواژه‌ی هر کشور متفاوت ‌می‌باشد) را برای جستجو مورد استفاده قرار دهید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت ایده

در ذهن محققین و کار آفرینان مسئله ای بسیار مهم است که چگونه می توان ایده خود را تجاری سازی و ثبت نمایند در این مقاله به توضیحاتی بیشتر اشاره شده است لطفا مطالعه نمایید .

جستجوی اختراعات ثبت شده

اختراعی شرایط ثبت را دارد که متشکل از نوآوری های جدید بوده و کاربرد صنعتی داشته باشد.می توانید به سایت اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور مراجعه کنید تا از اختراعات ثبت شده اطلاع یابید. در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

فرآیند ثبت اختراع در ایران

حاصل و نتیجه تلاش فکری و تلاش ذهنی مخترع اختراع می باشد که در چارچوب یک محصول صنعتی یا پروسه صنعتی نمایان می شود.

هزینه ثبت اختراع

اختراع استفاده از حقوق انحصاری آن در بردانده پرداخت هزینه هایی می باشد که متقاضی باید در زمان ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی پرداخت نماید

اختراع چیست و ثبت آن چه مزایایی دارد ؟

در معنی اختراع بدین صورت می توان بیان کرد که به معنی راه حلی جدید و نوآورانه در جهت حل مشکلات فنی می باشد در این مقاله از مزایای ثبت اختراع اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

روش ثبت اختراع

اختراعی را می توان به ثبت رساند که شامل نوآوری جدید و کاربرد صنعتی باشد اختراع را باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت رساند در این مقاله به روش ثبا اختراع آشنا می شوید لطفا مطالعه نمایید

روش های استعلام اختراعات ثبت شده

به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور مراجعه کنید تا از اختراعات ثبت شده استعلام بگیرید.

بانک اطلاعاتی اختراع در خارج از ایران

جهت جستجوی اسناد اختراعات در سطح بین المللی، می توان از موتورهای جستجوی متفاوتی استفاده کرد در خارج از ایران می توان از بانکهای اطلاعاتی استفاده کرد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود.

مزایای ثبت اختراع چیست؟

اختراع نتیجه فکر فرد یا افرادی می باشد که برای نخستین بار فرآیند و یا فرآورده ی خاصی را ارائه می نماید و مشکلی را در یک حرفه،فن،فناوری،صنعت و مانند آن ها را حل می کند.در جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت طرح صنعتی بین المللی مقاله را بخوانید.

ثبت طرح و ایده

طرح و ایده می بایست نوآوری داشته باشد و در گذشته شناخته نشده باشد در این مقاله می توانید از قوانین و مطالب بیشتری در مورد ثبت طرح و ایده مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟