لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

روش های استعلام اختراعات ثبت شده


به نتیجه فکر شخص یا اشخاصی  که برای اولین بار پروسه  فرآورده ای خاص را ارائه می کنند تا بدین ترتیب اشکالی را در یک فناوری، فن، حرفه و صنعت حل گردد اختراع می گویند.

اختراعی که دارای نوآوری جدید و کاربرد صنعتی باشد قابلیت ثبت شدن را دارد.

به آنچه که در صنعت قبلی یا فن وجود نداشته باشد و برای دارنده مهارت عادی در حرفه ذکر شده مشخص و اشکار نباشد و از لحاظ صنعتی اختراع کاربردی محسوب شود ودر رشته ای از صنعت قابل استفاده یا ساخت باشد ابتکار جدید نام دارد.

ثبت مهر شرکت - مهرشرکت

در جهت مطالعه بیشتر درباره ثبت مهر شرکت - مهر شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

وقتی از صنعت صحبت می شود منظور مفهوم وسیع آن است و دربرگیرنده مواردی مانند کشاورزی، ماهیگیری، صنایع دستی و خدمات و... می باشد..

اختراعی قابلیت ثبت شدن را ندارد که قبلا ثبت شده باشد.به همین سبب جهت جلوگیری از ردشدن اختراع پیشنهاد شده قبل از ثبت باید از اختراع مورد نظر استعلام گرفت.

اسامی مخصوص اشیا

برای مطالعه بیشتر درباره اسامی مخصوص اشیا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

روش های استعلام و جستجوی اختراعات ثبت شده

به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور مراجعه کنید  تا از اختراعات ثبت شده استعلام بگیرید.

برای جستجوی اختراعات در سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می توان به نشانی http://sabt.gov.ir/patent/patentlist.aspx  مراجعه نمود.

شایان ذکر است ، متقاضیان عزیز برای جستجوی اختراعات ثبت شده در اروپا و امریکا می توانند به  نشانی HTTP://google.com/patents  مراجعه نمایند.

در جهت اطلاع بیشتر در زمینه استعلام اختراعات ثبت شده می توانید از مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا راهنمایی لازم را اخذ نمایید.

به موجب قانون کدام اختراعات از حیطه ی حمایت خارج هستند ؟

مطابق ماده 4 قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری موارد ذیل از حیطه حمایت از اختراع خارج است:

  1. نظریه های علمی، کشفیات ، روش های ریاضی و آثار هنری.
  2. قواعد و طرح ها یا روش های انجام کار تجاری و سایر فعالیت های ذهنی و اجتماعی.
  3. روش های تشخیص و معالجه بیماری های انسان یا حیوان.
  4. این بند شامل فرآورده های مطابقت شده   با تعریف اختراع و مورد استفاده در روش های مزبور نمی شود.
  5. منابع ژنتیک و اجزاء ژنتیک تشکیل دهنده آن ها و هم چنین فرآیندهای بیولوژیک تولید آن ها.
  6. آنچه قبلاَ در فنون و صنایع پیش بینی شده باشد.
  7. اختراعاتی که بهره برداری از آن ها مطابق موازین شرعی یا نظم عمومی و اخلاق حسنه نباشد.
  8. هر چیزی که در گوشه ای از جهان به روش انتشار کتبی یا شفاهی و یا از طریق استفاده عملی و یا هر طریق دیگر ، قبل از تقاضا و یا در موارد حق تقدم ناشی از اظهارنامه ثبت اختراع افشاء شده باشد فن یا  صنعت قبلی می گویند..
  9. در صورتی که به مدت  شش ماه قبل از تاریخ تقاضا یا در موارد لزوم قبل از تاریخ حق تقدم اختراع افشای اختراع  صورت گرفته باشد، مانع ثبت شدن نمی گردد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

روش ثبت اختراع

اختراعی را می توان به ثبت رساند که شامل نوآوری جدید و کاربرد صنعتی باشد اختراع را باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت رساند در این مقاله به روش ثبا اختراع آشنا می شوید لطفا مطالعه نمایید

شرایط ثبت ایده

ایده و ابداع نو عبارت است از: آن چیزی که در تکنیک یا صنعت گذشته عرضه نشده و نبوده است و برای مالک دارای تبحر معمولی در تکنیک عنوان شده، شناخته شده و روشن نباشد.

فرآیند ثبت اختراع در ایران

حاصل و نتیجه تلاش فکری و تلاش ذهنی مخترع اختراع می باشد که در چارچوب یک محصول صنعتی یا پروسه صنعتی نمایان می شود.

نحوه تنظیم ادعانامه اختراع

توضیحات مرتبط با ادعانامه اختراع باید به شکلی جامع جنبه های علمی، روند شکل گیری آن، مصارف صنعتی و هدف اختراع را شرح دهد.

مراحل ثبت ایده

در ذهن محققین و کار آفرینان مسئله ای بسیار مهم است که چگونه می توان ایده خود را تجاری سازی و ثبت نمایند در این مقاله به توضیحاتی بیشتر اشاره شده است لطفا مطالعه نمایید .

بانک اطلاعاتی اختراع در خارج از ایران

جهت جستجوی اسناد اختراعات در سطح بین المللی، می توان از موتورهای جستجوی متفاوتی استفاده کرد در خارج از ایران می توان از بانکهای اطلاعاتی استفاده کرد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود.

ثبت طرح و ایده

طرح و ایده می بایست نوآوری داشته باشد و در گذشته شناخته نشده باشد در این مقاله می توانید از قوانین و مطالب بیشتری در مورد ثبت طرح و ایده مطالعه نمایید

هزینه ثبت اختراع

اختراع استفاده از حقوق انحصاری آن در بردانده پرداخت هزینه هایی می باشد که متقاضی باید در زمان ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی پرداخت نماید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح و ایده

طرح و ایده به دو صورت حقیقی و حقوقی ثبت می شود و مدارک ثبتی هر کدام متفاوت می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

اختراع چیست و ثبت آن چه مزایایی دارد ؟

در معنی اختراع بدین صورت می توان بیان کرد که به معنی راه حلی جدید و نوآورانه در جهت حل مشکلات فنی می باشد در این مقاله از مزایای ثبت اختراع اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟