لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی


به اشکال و ترسیمات سه بعدی با رنگ ها،خطوط و یا حتی بدون آن به نحوی که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر بدهد طرح صنعتی گفته می شود.

یکی از شیوه هایی که از حقوق شما دفاع می کند ثبت طرح صنعتی می باشد.ثبت طرح صنعتی همان حقوقی می باشد که قادر است در برابر بسیاری از حوادث در بازار ارائه محصولات شما دفاع کند و از کپی طرح و محصول شما جلوگیری نماید.

طرح صنعتی دربردارنده دو خصوصیات می باشد که با یکدیگر متفاوت می باشند.نخستین خصوصیات دربردارنده خصوصیات دو بعدی می شود که به منظور تزیین کالا،رنگ ها و فرم های به کار رفته در آن استفاده شده است و دومین خصوصیت ویژگی های سه بعدی می باشد که شکل ظاهری آن را شامل می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی 

  1. تکمیل دو رونوشت اظهارنامه طرح صنعتی.
  2.  ارائه مدارک شناسایی متقاضی و طراح؛(شامل رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده برای اشخاص حقیقی و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت خوانا)
  3.  در صورتی که طرح صنعتی دو بعدی باشد، ارائه5نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه.
  4.  در صورتی که طرح صنعتی سه بعدی باشد، ارائه5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه.
  5.  در طرح صنعتی سه بعدی،مرجع ثبت می تواند ماکتی از آن را به همراه اظهارنامه تقاضا نماید.اندازه ماکتی که متقاضی از مدل طرح خود ارائه می دهد،باید حداکثر بیست در بیست در بیست سانتی متر و وزن آن حداکثر 2 کیلوگرم و از ماده ی بادوام و غیر فاسد شدنی باشد.
  6.  ارائه درخواست کتبی مبنی بر عدم ذکر اسم طراح به صورت اسکن شده و الصاق آن در پرونده الکترونیکی (چنانچه طراح نخواهد اسم وی ذکر شود).
  7. ارائه رسید مربوط به پرداخت هزینه اظهارنامه و در صورتی که اظهارنامه شامل دو یا چند طرح صنعتی است رسید مربوط به پرداخت هزینه های اضافی.
  8.  ارائه مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.
  9.  ارائه مدارک نمایندگی،در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.

مراحل ثبت طرح صنعتی

برای ثبت طرح صنعتی نخست از طریق سامانه ثبتی اینترنتی اداره ثبت طرح های صنعتی اظهار نامه اینترنتی تنظیم می شود و پس از بررسی و ارزیابی در صورت تایید طرح و نبود اشکالات مدارک ابلاغیه پذیرش صادر شده و متقاضی نسبت به تشکیل پرونده ی فیزیکی در اداره ثبت طرح های صنعتی اقدام می نماید.پس از تشکیل پرونده فیزیکی و پرداخت هزینه های ثبتی قانونی شماره ثبت طرح صنعتی تخصیص می یابد و جهت چاپ به روزنامه رسمی ارسال می شود و پس از صدور آگهی سند تصدیق از طریق اداره ثبت طرح صنعتی دریافت می گردد. گواهینامه مربوطه تا ۵ سال دارای اعتبار می باشد و بعد از ۵ سال مجددا تمدید می شود.مدت زمان تا اخذ تصدیق طرح صنعتی تقریبا ۳ تا ۴ ماه متغییر با توجه به میزان پرونده های کارشناس مربوطه متغییر است.
نکته قابل توجه در ثبت طرح صنعتی کیفیت عکس ارسالی توسط متقاضی می باشد، عکس ارسالی باید از نظر عکاسی که به صورت ۳ بعدی انجام می پذیرد، کامل و جامع باشد و شیوه عکاسی و عکس ارسالی باید گویا و نشان دهنده کلی طرح صنعتی باشد.
برای ثبت طرح صنعتی برخلاف ثبت علامت تجاری نیازی به کسب مجوزهای مربوطه برای تولید محصول و کارت بازرگانی مورد نظر نمی باشد و ارائه شناسنامه و کارت ملی طراح و مالک طرح در اشخاص حقیقی و ارائه روزنامه رسمی شرکت و کپی شناسنامه و کارت ملی دارنده حق امضا کافی می باشد.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی ثبت اختراع به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا موردی با مشاوران و کارشناسان مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا در ارتباط باشید

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدت زمان اعتبار طرح صنعتی

زمانی که گواهینامه ثبت طرح صنعتی به متقاضی اعطا می شود اعتبار آن 5 سال می باشد تمدید این اعتبار بعد از اتمام دوره امکان پذیر است.

ثبت طرح صنعتی بین المللی

مطابق موافقت نامه لاهه جهت ثبت بین المللی طرح صنعتی قراردادی که در جهت ثبت بین المللی به صورت باشد که یکپارچه باشد که تقاضا یکپارچه نامیده می شود که مدیر آن سازمان جهانی مالکیت می باشد .

مدارک لازم جهت تمدید طرح صنعتی

در این مقاله به مدارک لازک جهت تمدید طرح صنعتی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مزایای طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی برای متقاضی و یا مالک آن مزایایی را در پی دارد که امتیازاتی برای مالک دارد که بتواند از آن استفاده نماید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی چیست؟

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مدارک ثبت طرح صنعتی

هر نوع تغییر در شکل ظاهر یا نوع بسته بندی که سبب زیباشدن محصولی شود که شما تولید کرده اید و به جذابیت آن اضافه نماید قادر می باشد به ایجاد یک طرح صنعتی است که این امکان وجود دارد در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد. که با ارائه مدارکی امکان پذیر است که در این مقاله مطالعه می نمایید .

تمدید طرح صنعتی

زمانی که ثبت طرح صنعتی در اداره ثبت مالکیت صنعتی به پایان رسید و گواهینامه اعتبار 5 ساله آن به مالک آن تحویل داده شود متقاضی باید بداند بعد از اتمام اعتبار ایت گواهینامه قابلیت تمدید وجود دارد .

ثبت طرح صنعتی چه مراحلی دارد؟

در این مقاله به مراحل ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

تعریف طرح صنعتی

قانون تعریفی از طرح صنعتی بدین صورت بیان کرده است که شامل تمام ظواهری است که یک کالا و یا محصول دارد که توسط خطوط ، رنگ ، بافت ، پیچ و.... نمایان می شود .

طرح صنعتی چیست ؟

در صورتی که طرح صنعتی جدید و اصیل باشد قابلیلت به ثبت رسیدن را دارد. در این مقاله به تعریفی از طرح صنعتی می پردازیم با ما همراه باشید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟