لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

ثبت برند


ما در این مقاله می خواهیم درباره ثبت بند مطالبی را ارائه نماییم همراه ما باشید.

برند چیست؟

برند در واقع یک نام و یا عبارت یا طرح و نشان و... می باشد که تعیین کننده خدمات و یا کالای آن تولید کننده یا ارائه دهنده می باشد . که توسط این نام و یا نشان است که هر کالا و یا خدمات در بازار متمایز می شود.

عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری(ثبت برند) است.

در واقع برند همان نام و یا نشانی می باشد که مخاطبان با دیدن آن بتوانند تشخیص دهندد آن برای چه کالا و یا چه خدماتی می باشد.

برند در واقع تمامی احساسات و ویژگی هایی که دارای معنا ومفهوم باشد که به نامی گره خورده است که می توان گفت برداشت افراد از آن نام می باشد

برندهایی قدرتمند می باشد که دارای معنا و مفهوم ویژه ای باشد و مصرف کننده براحتی بتواند کالای مورد نظر خود را از مین محصولات و خدمات مشابه انتخاب نماید . در نتیجه این راحتی برای مصرف کننده برند را قوی و قدرتمند می سازد و باعث سود و منفعت کسبی می شود.

برند از نظر مصرف کننده یعنی :

 • مأخذ و یا مبدآ محصول می باشد.
 • مسئولیت را به تولید کننده واگذار می کند.
 • ریسک و خطرپذیری آن کمتر است.
 • بهترین نشانه کیفیت.

مدارک لازم جهت ثبت برند

مدارک لازم برای ثبت برند توسط شخص حقیقی 

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 4. رونوشت مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک لازم برای ثبت برند توسط شخص حقوقی 

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 4. رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 5. کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)

مراحل ثبت برند

بهترین کار برای جلوگیری از اشخاص متقلب و سوء استفاده گر که نتوانند از برند استفاده نمایند ثبت آن می باشد . که این روند ثبت برند توسط کارشناسان مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا با کمترین زمان ممکن امکان پذیر می باشد.

ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی معنوی با داشتن شرایط و ویژگی هایی قابل ثبت می باشد.

کارشناسان مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا با در نظر گرفتن کلیه شرایط لازم ثبت برند و انتخاب برندی مناسب برای موکلان خود در صدد آن هستند بهترین خدمات را ارائه دهند . توجه به استعلامات لازم برندهای ثبت شده و هم چنین تهیه مدارک لازم ثبت برند از وظایفی است که آنها همراه متقاضی ثبت انجام می دهند.

در نتیجه اقدام به ثبت در سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی می نمایند. کلیه مدارک و موارد درخواست را در سامانه درج نموده و مدارک را اسکن و سپس آپلود کرده و در نهایت هزینه های ثبت برند را در سامانه به صورت آنلاین پرداخت کرده و از اطمینان از صحت اطلاعات در سامانه پذیرش نهایی را انتخاب کرده و کدرهگیری را از سیستم دریافت نموده و در انتها بعد از ثبت از اظهارنامه ثبت برند پرینت اخذ نموده و امضا نموده و همراه مدارک مورد نیاز ثبت به اداره ثبت مالکیت صنعتی به قسمت واحد مربوطه ارسال نمایند.

زمانی که اظهارنامه ثبت برند در سامانه ثبت و کدرهگیری دریافت می نمایید اطلاعات از طریق اینترنت به کارتابل کارشناسان ارسال می شود و بعد مدارک را ارسال می نمایید در این زمان کارشناسان با توجه به اظهارات و مدارک ارسالی کلیه مفاد را بررسی نموده و نتیجه را به متقاضی اعلام می نمایند.

اقدامات لازم جهت تقویت برند

گسترش :

باید به موقع  در زمان مناسب کار و فعالیت خود را گسترش دهید زیرا گسترش زودهنگام باعث پراکندگی و گم شدن برند می باشد.

اختصار :

بهتر است قدرتمند سازی یک برند از اهداف ویژه باشد تمرکز بر روی نوع فعالیت و چگونگی بدست آوردن قدرت برند باید تحقیقات و بررسی های بر روی این موضوع انجام داد و تمرکز بر روی موارد خاص بالا ببرید.

معروفیت :

بررسی های لازمه را انجام داده و معروفیت برند در اولویت قرار دهید باید به این موضوع توجه نمایید که بدست آوردن شهرت کسبی از مواردی می باشد که باعث سوددهی می شود.

تبلیغات : 

از جمله مواردی که برای شناختن  برند در بین عموم مؤثر می باشد تبلیغات می باشد در نتیجه از موار مهمی است که جهت شناساندن بکار می رود .

استعلام برند

از جمله مهم ترین مراحلی که باید در ثبت برند استفاده نمایید استعلام از نوع برند انتخابی می باشد می تواند در سایت روزنامه رسمی و یا سایت اداره مالکیت صنعتی از نوع برند درخواستی استعلامات لازم را اخذ نمایید بدین صورت که باید نوع برند درخواستی جدید و خاص باشد و از تکراری بودن برندهایی که قبلا به ثبت رسیده و تکراری است جلوگیری نمایید .

مزایای ثبت برند

 • حق استفاده ی انحصاری علامت تجاری تنها برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد. اشخاصی که علامت خود را به ثبت نرسانند قادر نمی باشند از استفاده اشخاص دیگر از آن علامت جلوگیری کنند و به این منظور همه ی بازرگانان و موسسات تجاری،برای حفظ علامت خود از تقلید و تقلب ،علایم خود را به ثبت می رسانند.
 • ثبت برند،ضمانت می نماید که مشتریان قادر می باشند محصولات خود را از یکدیگر تشخیص دهند.
 • ثبت برند برای محصولات و شرکت و خدمات شما شهرت و وجه ایجاد می کند.
 • ثبت برند شرکت ها را تشویق می نماید تا در حفظ یا بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 • ثبت برند شرکت ها را قادر می سازد تا محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.
 • ممکن است ثبت برند برای دریافت وام مفید باشند.
 • ثبت برند قادر می باشد برای سهامداران هم ارزش افزوده ی سهام ایجاد کند و سبب افزایش درآمد شرکت شود.
 • برندی که به ثبت رسیده است قابل نقل و انتقال می باشد بنابراین می توان آن را انتقال داد.
 • با ثبت برند می توان اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا پایه و اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.
 • این امکان وجود دارد که ثبت برند دارایی ارزشمند کسب و کار باشند..
 • ثبت برند جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است.
 • با ثبت برند اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 • ثبت برند وسیله ی بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها می باشد..

از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت طرح صنعتی در کرج

در نتیجه افرادی که ایده پردازی می کنند و ابتکار و خلاقانه عمل می کنند این فرصت داده می شود که این ایده ها و نتایجات ذهنی را بتوانند به صورت قانونی به عنوان طرح صنعتی در کرج ثبت نمایند

ثبت برند

برند در واقع یک نام و یا عبارت یا طرح و نشان و... می باشد که تعیین کننده خدمات و یا کالای آن تولید کننده یا ارائه دهنده می باشد . که توسط این نام و یا نشان است که هر کالا و یا خدمات در بازار متمایز می شود .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟