لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

مزایای ثبت اختراع بین المللی


پیمان نامه شراکت ثبت اختراع یک پیمان نامه جهانی می باشد ، که سازمان جهانی مالکیت معنوی سرپرستی آن را بر عهده دارد و 148 عضوی که در کنوانسیون پاریس عضویت دارند، در این پیمان نامه هم عضو می باشند. 

نظام PCT این فرصت را مهیا می نماید که شما به منظور اختراع خود به وسیله ارائه یک اظهارنامه  جهانی واحد، به جای ارائه  اظهارنامه های گوناگون به صورت تک تک در کشورها و انجمن های منطقه ای مختلف ، پشتیبانی اختراعی دریافت کنید . شایان ذکر است که صادر و پیشکش  حق اختراع در انتها از وظیفه های ذاتی دایره های ملی و منطقه ای می باشد که به تلخیص فاز ملی گفته می شود.

اسامی مخصوص اشیا

برای مطالعه بیشتر درباره اسامی مخصوص اشیا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

روال بررسی و پژوهش اختراع در نظام PCT به شکل چکیده به تشریح ذیل می باشد :

تسلیم اظهارنامه : شما قادر می باشید  به یک زبانی واحد و با پرداخت نمودن  یک سری  از هزینه ها در زمانی که  الزامات و ضروریات ظاهری  را رعایت نموده باشید  ،اظهارنامه جهانی  خود را تقدیم کنید.

بررسی مقدماتی بین المللی یکی از وسیله ها و مکانیزها  به منظور جستجوی جهانی می باشد که اظهارنامه اختراع را از حیث این که این سزاواری را دارد تا به ثبت برسد یا نرسد را بررسی و ارزیابی می کند به طور معمول  این بررسی و ارزیابی بعد از اصلاحاتی که بر روی اظهارنامه اولیه انجام می گردد صورت می پذیرد.

ثبت مهر شرکت - مهرشرکت

برای مطالعه بیشتر در خصوص ثبت مهر شرکت - مهر شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و مقاله را مطالعه نمایید.

آثار اظهارنامه ثبت اختراع بین المللی

در صورتی که اظهارنامه بین المللی اختراع شما، حداقل الزامات و ضروریات مربوطه را  به منظور به دست اوردن اختراع را در تاریخ ارائه  اظهارنامه داشته باشد درنتیجه اظهارنامه ملی اخترا ع را در تمامی کشورهایی که عضو  پیمان نامه می باشند را خواهید داشت.

اظهارنامه بین المللی اختراع بایستی طبق و براساس ضروریات و  الزامات ظاهری  که در پیمان نامه و نظام نامه آن مشخص ، و آن چه که بعنوان استانداردهای جهانی تاثیرگذار در میان اعضا PCT معین گردیده است تهیه و تدوین شود .

چنانچه شما تبعیت یا اقامت یکی از کشورهایی که طرف عضو پیمان نامه PCT  می باشد را داشته باشید در این صورت شما شایستگی و سزاواری استعمال از سیستم PCT را خواهید داشت.( جمهوری اسلامی ایران هم  یکی از اعضاء عهدنامه PCT می باشد)

مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه و مقاله را بخوانید.

چنانچه اظهارنامه اختراع جهانی دربردارنده چند درخواست کننده باشد ، فقط یک نفر از آن ها به رعایت نمودن شرایط ذکر شده نیازمند می باشد.

در جهت ثبت اختراع باید از مشاوران و کارشناسان راهنمایی لازم را اخذ نمایید بدین صورت ما به شما پیشنهاد می کنیم که مشکلات ثبت اختراع خود با تماس با مجتمع ثبتی و حقوقی ایلیا برطرف نمایید.

در بیشتر وضعیت ها ، در صورتی که قوانین و مقررات ملی مجوز را صادر نموده باشد شما قادر می باشید به صورت مستقیم   اظهارنامه جهانی اختراع خود را به وسیله دایره ملی اختراع به سازمان جهانی مالکیت معنوی WIPO ارائه دهید.

هردو موسسه ای که در بالا ذکر شده است به عنوان دایره استنباط کننده اختراع فعالیت خواهند نمود .

شما قادر می باشید اظهارنامه های PCT را به وسیله اداره های ملی که این چنین فایل ها را مورد تایید قرار داده اند به شکل  الکترونیکی ارائه دهید .به وسیله موسسه دریافت کننده وایپو و یا موسسه های ملی و منطقه ای معین  تسلیم اظهارنامه به شکل  الکترونیک ممکن خواهد بود .

نرم افزار الکترونیک فایل اظهارنامه وایپو، (PCT-SAFE)  قادر می باشد  از پایگاه  PCTدانلود  گردد یا به صورت رایگان  در داخل CD-ROM ارائه گردد، واین نرم افزار درخواست کنندگان  PCT را یاری خواهد نمود  تا اظهارنامه جهانی  شان را به صورت الکترونیک ،و یا ارائه به وسیله نظام  محافظت  شده انتقال آن لاین، یا به وسیله رسانه های الکترونیک همانند  دیسکت ، سی دی رام یا دی وی دی رام ارائه دهند.

هنگامی که داده های مربوط به اظهارنامه وارد می شود ( ،نرم افزار SAFE اظهارنامه الکترونیکی تسلیمی  فایل شده ) نظام  پیمان نامه همکاری ثبت اختراعات  به داده هایی که وارد شده است اعتبار می بخشد و نظر درخواست کننده را به قسمت های  نا صحیح و نارسای بخش های کامل  شده جذب خواهد نمود .

هم چنین این  امکان وجود دارد که  این متن اظهارنامه و نقشه ها در فرمت (XML) (extensible markup language یا به  فرمت های دیگری مانند PDF یا TIFF پیوست  و ملحق  شود . یا به بیانی دیگر  ( فرمت ها به  فایل قابل دسترسی به اداره دریافت کننده ای که انتخاب  گردیده بستگی دارد )

درخواست کننده ای که به صورت  الکترونیکی اقدام  به فایل اظهارنامه می نماید شایستگی و سزاواری دریافت تخفیف های درخواست شده را در هزینه دارد. بالاترین مقدار  تخفیف وقتی به وجود می آید که فرمت فایل ، به شکل  XML باشد .

اگر شما الزامات شکلی تسلیم اظهارنامه بین المللی را رعایت نموده باشید ،تغییرات آتی تشریفات ملی یا منطقه ای ،در ارتباط با شما مؤثر نخواهد بود.

در صورتی که شما ضروریات و الزامات ارائه اظهارنامه را رعایت کرده باشید تغییرهای آینده آیین های ملی و یا منطقه ای در رابطه با شما ثمربخش نخواهد بود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ایده برای اختراع جدید

ابداع لازم است خلاقیت و ابتکار داشته باشد و پیش از این مشخص و مطرح نشده باشد اختراعی قابل ثبت می باشد که قبلا به ثبت نرسیده باشد توضیحات کامل در این مقاله قید شده است لطفا مطالعه نمایید

ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی

حمایت از طرح های صنعتی و اختراعات ملزم به ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی می باشد که هر کدام قانون و مقرراتی دارد که در این مقاله به آن اشاره می شود

مزایای ثبت اختراع بین المللی

پیمان نامه شراکت ثبت اختراع یک پیمان نامه جهانی می باشد ، که سازمان جهانی مالکیت معنوی سرپرستی آن را بر عهده دارد و 148 عضوی که در کنوانسیون پاریس عضویت دارند، در این پیمان نامه هم عضو می باشند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟