لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

مدارک ثبت طرح صنعتی


هر نوع تغییر در شکل ظاهر یا نوع بسته بندی که سبب زیباشدن محصولی شود که شما تولید کرده اید و به جذابیت آن اضافه نماید قادر می باشد به ایجاد یک طرح صنعتی است که این امکان وجود دارد در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد.

ثبت طرح صنعتی

در خصوص این امر، قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی مقرر می نماید که هر نوع ترکیب خطوط یا رنگ ها و هر نوع شکل سه بعدی با خطوط، رنگ ها و یا بدون آن به نحوی که ترتیب و یل شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی می باشد.

در صورتی که طرح صنعتی به صورت جدید یا اصیل باشد قابلیت به ثبت رسیدن را دارد.

طرح صنعتی هنگامی جدید  و ابتکاری است که از شیوه انتشار به طور محسوس و یا از شیوه استعمال به هر صورت دیگر قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه یا بر حسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه به منظور ثبت در هیچ نقطه ای از جهان برای عموم افشا نشده باشد. به همین دلیل، طرح صنعتی در کرج بایستی دربردارنده وجه تفاوت داشته باشد و ابتکاری و خلاقانه باشد.

ماده 20 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی را به تشریح ذیل تعریف می نماید:

هر نوع ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرنوع شکل سه بعدی با خطوط،رنگ ها و یا بدون آن، به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد، طرح صنعتی می باشد. در یک طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییر ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی باشد.

در کشور ایران به منظور نخستین بار در سال 1304 قانونی به منظور ثبت و حمایت علامت های تجاری و صنعتی تصویب شد که بعدها در سال 1310مورد تجدیدنظر واقع گردید. علاوه بر قانون ذکر شده آیین نامه ای هم در سال 1328 به منظور ثبت اجباری علامت صنعتی به منظور بعضی از موارد و خوراکی و لوازم آرایشی تصویب شد.

گسترش طرح های صنعتی و پیشرفت فروش اجناس تحت طرح های صنعتی ، سبب گردیده است که کشورهای مختلف به منظور حفظ تولیدات خود و جلوگیری از تجاوز دیگران به حقوق تجار و صاحبان صنایع، مقررات بین المللی وضع نمایند که طرح صنعتی نه تنها در کشور آن ها محفوظ از تعرض باشد بلکه در تمامی کشورها مورد حمایت قرار گیرد زیرا اجناس کارخانه ها و شرکت ها تنها در یک کشور فروخته نمی شود بلکه در تمام دنیا عرضه می شود در صورتی که کالایی از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد نام ونشان و علامت ان در ذهن مصرف کننده آن باقی می ماند و مرتبا مصرف کننده در جستجوی آن می باشد.

در ارتباط با مطالعه بیشتر در مورد مزایای ثبت طرح صنعتی می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی

مدارک مورد نیاز به منظور ثبت طرح صنعتی به شرح ذیل می باشد:

  1. دو رونوشت اظهارنامه طرح صنعتی کامل گردد.
  2. مدارک اثبات کننده هویت درخواست کننده و طراح که دربردارنده رونوشت شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده به منظور اشخاص حقیقی و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت خوانا ارائه گردد.
  3. در صورتی که طرح صنعتی دو بعدی باشد،5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه ارائه گردد.
  4. در صورتی که طرح صنعتی در کرج سه بعدی باشد،5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه ارائه گردد.
  5. در طرح صنعتی در کرج سه بعدی،مرجع ثبت قادر می باشد ماکتی از آن را به همراه اظهارنامه تقاضا نماید.اندازه ماکتی که درخواست کننده از مدل طرح خود ارائه می دهد،بایستی حداکثر 20*20سانتی متر و وزن آن حداکثر 2 کیلوگرم و از ماده ی بادوام و غیر فاسد شدنی باشد.
  6. تقاضای کتبی مبنی بر عدم ذکر اسم طراح به صورت اسکن شده و چسباندن آن در پرونده الکترونیکی چنانچه طراح نخواهد اسم وی ذکر شود بایستی ارائه گردد.
  7. رسید مربوط به پرداخت هزینه اظهارنامه و چنانچه اظهارنامه دربردارنده دو یا چند طرح صنعتی می باشد و هم چنین رسید مربوط به پرداخت هزینه های اضافی بایستی ارائه گردد.
  8. مدارک مربوط به حق تقدم که بایستی مصادف با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود ارائه گردد.
  9. در صورتی که درخواست به وسیله نماینده قانونی صورت می پذیرد بایستی مدارک نمایندگی ارائه گردد.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت طرح صنعتی می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

جستجوی طرح های صنعتی

طرح صنعتی از نوع جدیدترین طرح ها در دنیا می باشد . در صورتی طرح صنعتی قابلیت ثبت را در اداره ثبت مالکیت صنعتی دارد که جدید باشد در این مقاله از روش های جستجو طرح های صنعتی ثبت شده اطلاعاتی را مطالعه نمایید.

طبقه‌بندي بين‌المللي طرح صنعتي

طرح صنعتی در حقیقت به ترکیبی از رنگ و خطوط یا هر شکلی با خط و رنگ یا بدون آنها محسوب شده؛ به طوری که سبب تغییر شکل محصولی صنعتی یا صنایع دستی ‌شود. دراین مقاله به توضیحات بیشتری در مورد طبقه بندی بین المللی طرح صنعتی پرداخته می شود مطالعه نمایید

نحوه ثبت طرح صنعتی

طرح صنعتی همان شکل ظاهری که یک کالا و یا محصول دارد را نمایش می دهد در اصل طرح صنعتی طرحی است که به کالا جذابیت و نما می بخشد و این مورد می تواند ارزش تجاری و هم چنین فروش بیشتر محصول را افزایش دهد .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی چیست؟

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

ثبت طرح صنعتی چه مراحلی دارد؟

در این مقاله به مراحل ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مدارک لازم جهت تمدید طرح صنعتی

در این مقاله به مدارک لازک جهت تمدید طرح صنعتی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت طرح صنعتی بین المللی

مطابق موافقت نامه لاهه جهت ثبت بین المللی طرح صنعتی قراردادی که در جهت ثبت بین المللی به صورت باشد که یکپارچه باشد که تقاضا یکپارچه نامیده می شود که مدیر آن سازمان جهانی مالکیت می باشد .

مدارک ثبت طرح صنعتی

هر نوع تغییر در شکل ظاهر یا نوع بسته بندی که سبب زیباشدن محصولی شود که شما تولید کرده اید و به جذابیت آن اضافه نماید قادر می باشد به ایجاد یک طرح صنعتی است که این امکان وجود دارد در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد. که با ارائه مدارکی امکان پذیر است که در این مقاله مطالعه می نمایید .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی

یکی از شیوه هایی که از حقوق شما دفاع می کند ثبت طرح صنعتی می باشد.ثبت طرح صنعتی همان حقوقی می باشد که قادر است در برابر بسیاری از حوادث در بازار ارائه محصولات شما دفاع کند و از کپی طرح و محصول شما جلوگیری نماید.در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت طرح صنعتی پرداخته شده است.

طرح صنعتی چیست ؟

در صورتی که طرح صنعتی جدید و اصیل باشد قابلیلت به ثبت رسیدن را دارد. در این مقاله به تعریفی از طرح صنعتی می پردازیم با ما همراه باشید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟