لوگو سفید ایلیا
ثبت اختراع
تعریف اختراع اظهارنامه ثبت اختراع ثبت ایده مدت زمان ثبت اختراع مدارک ثبت اختراع شرایط ثبت اختراع ثبت اختراع در تهران ثبت اختراع در کرج
ثبت طرح صنعتی
تعریف طرح صنعتی ثبت محصول صنعتی هزینه ثبت طرح صنعتی مدتزمان ثبت طرح صنعتی شرایط ثبت طرح صنعتی مراحل ثبت طرح صنعتی ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت طرح صنعتی در تهران
خدمات دیگر
ثبت شرکت ثبت برند ثبت تغییرات شرکت ثبت شرکت در کرج ثبت برند در کرج ثبت تغییرات شرکت در کرج
تماس با ما

ثبت برند


در شروع به تعریف ثبت برند می پردازیم :

برند در واقع یک نام و یا عبارت یا طرح و نشان و... می باشد که تعیین کننده خدمات و یا کالای آن تولید کننده یا ارائه دهنده می باشد . که توسط این نام و یا نشان است که هر کالا و یا خدمات در بازار متمایز می شود .

عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری(ثبت برند) است.

در واقع برند همان نام و یا نشانی می باشد که مخاطبان با دیدن آن بتوانند تشخیص دهندد آن برای چه کالا و یا چه خدماتی می باشد .

برند در واقع تمامی احساسات و ویژگی هایی که دارای معنا ومفهوم باشد که به نامی گره خورده است که می توان گفت برداشت افراد از آن نام می باشد

برندهایی قدرتمند می باشد که دارای معنا و مفهوم ویژه ای باشد و مصرف کننده براحتی بتواند کالای مورد نظر خود را از مین محصولات و خدمات مشابه انتخاب نماید . در نتیجه این راحتی برای مصرف کننده برند را قوی و قدرتمند می سازد و باعث سود و منفعت کسبی می شود.

برند از نظر مصرف کننده یعنی :

 • مأخذ و یا مبدآ محصول می باشد
 • مسئولیت را به تولید کننده واگذار می کند
 • ریسک و خطرپذیری آن کمتر است
 • بهترین نشانه کیفیت

مراحل ثبت برند

بهترین کار برای جلوگیری از اشخاص متقلب و سوء استفاده گر که نتوانند از برند استفاده نمایند ثبت آن می باشد . که این روند ثبت برند توسط کارشناسان مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا با کمترین زمان ممکن امکان پذیر می باشد .

ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی معنوی با داشتن شرایط و ویژگی هایی قابل ثبت می باشد.

کارشناسان مجتمع ثبتی حقوقی ایلیا با در نظر گرفتن کلیه شرایط لازم ثبت برند و انتخاب برندی مناسب برای موکلان خود در صدد آن هستند بهترین خدمات را ارائه دهند . توجه به استعلامات لازم برندهای ثبت شده و هم چنین تهیه مدارک لازم ثبت برند از وظایفی است که آنها همراه متقاضی ثبت انجام می دهند .

در نتیجه اقدام به ثبت در سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی می نمایند. کلیه مدارک و موارد درخواست را در سامانه درج نموده و مدارک را اسکن و سپس آپلود کرده و در نهایت هزینه های ثبت برند را در سامانه به صورت آنلاین پرداخت کرده و از اطمینان از صحت اطلاعات در سامانه پذیرش نهایی را انتخاب کرده و کدرهگیری را از سیستم دریافت نموده و در انتها بعد از ثبت از اظهارنامه ثبت برند پرینت اخذ نموده و امضا نموده و همراه مدارک مورد نیاز ثبت به اداره ثبت مالکیت صنعتی به قسمت واحد مربوطه ارسال نمایند .

زمانی که اظهارنامه ثبت برند در سامانه ثبت و کدرهگیری دریافت می نمایید اطلاعات از طریق اینترنت به کارتابل کارشناسان ارسال می شود و بعد مدارک را ارسال می نمایید در این زمان کارشناسان با توجه به اظهارات و مدارک ارسالی کلیه مفاد را بررسی نموده و نتیجه را به متقاضی اعلام می نمایند .

اقدامات لازم جهت تقویت برند

گسترش :

باید به موقع  در زمان مناسب کار و فعالیت خود را گسترش دهید زیرا گسترش زودهنگام باعث پراکندگی و گم شدن برند می باشد.

اختصار :

بهتر است قدرتمند سازی یک برند از اهداف ویژه باشد تمرکز بر روی نوع فعالیت و چگونگی بدست آوردن قدرت برند باید تحقیقات و بررسی های بر روی این موضوع انجام داد و تمرکز بر روی موارد خاص بالا ببرید .

معروفیت :

بررسی های لازمه را انجام داده و معروفیت برند در اولویت قرار دهید باید به این موضوع توجه نمایید که بدست آوردن شهرت کسبی از مواردی می باشد که باعث سوددهی می شود .

تبلیغات : 

از جمله مواردی که برای شناختن  برند در بین عموم مؤثر می باشد تبلیغات می باشد در نتیجه از موار مهمی است که جهت شناساندن بکار می رود .

استعلام برند

از جمله مهم ترین مراحلی که باید در ثبت برند استفاده نمایید استعلام از نوع برند انتخابی می باشد می تواند در سایت روزنامه رسمی و یا سایت اداره مالکیت صنعتی از نوع برند درخواستی استعلامات لازم را اخذ نمایید بدین صورت که باید نوع برند درخواستی جدید و خاص باشد و از تکراری بودن برندهایی که قبلا به ثبت رسیده و تکراری است جلوگیری نمایید .

مدارک لازم جهت ثبت برند

مدارک لازم برای ثبت برند توسط شخص حقیقی :
 

 • کپی شناسنامه
 • کارت ملی
 • کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 • کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک لازم برای ثبت برند توسط شخص حقوقی :

 • کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 • کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

هزینه ثبت اختراع

اختراع استفاده از حقوق انحصاری آن در بردانده پرداخت هزینه هایی می باشد که متقاضی باید در زمان ثبت آن در اداره مالکیت صنعتی پرداخت نماید

ثبت محصول تولیدی

زمانی که چند کالا و یا مواد اولیه را در کنار هم قرار دهید و یک محصول جدید بوجود آورید ، ولی در برخی از فرآیندهای ممکن تولید به صورت معکوس انجام می شود

ثبت برند

برند در واقع یک نام و یا عبارت یا طرح و نشان و... می باشد که تعیین کننده خدمات و یا کالای آن تولید کننده یا ارائه دهنده می باشد . که توسط این نام و یا نشان است که هر کالا و یا خدمات در بازار متمایز می شود .

مزایای ثبت اختراع

چنانچه اختراع به ثبت برسد مالک اختراع می تواند از حق انحصاری ساخت، صادرات واردات، عرضه برای فروش، فروش و استفاده از فرآورده استفاده نماید

ثبت محصول صنعتی

طراح جهت تولیدات بیشتر و انبوه تر تصمیم به طراحی می زند و طرحی را خلق می کند که بتوان باتوجه به خاص بودن و تک بودن آن قابل ساختن به صورت صنعتی باشد

تعریف اختراع

چنانچه در هر صنف اعم از فلاحتی یا صنعتی هر نوع کشف یا اختراعی صورت بگیرد در صورتی که این اکتشاف قانونا در اداره ثبت به ثبت رسیده باشد کاشف آن می تواند انحصار استفاده از آن اختراع را در اختیار خود داشته باشد

ثبت ایده

فردی که ایده را ارائه می دهد ایده پرداز نام دارد.ایده پردازی، همان خلاقیت است که در اثر تفکر بوجود می آید.

ثبت اختراع در کرج

اشخاص حقوقی جهت ثبت اختراع در کرج به تنظیم اظهارنامه پرداخته وباید آن را به اداره مالکیت صنعتی تحویل دهند

مراحل ثبت اختراع بین المللی

حق ثبت اختراع یا پیتنت ، یکی از موارد مورد استفاده جهت حمایت از محصول یا ایده شما است که امروزه در کشور مان بیشتر از قبل به آن توجه می شود.

ثبت شرکت در کرج

برای به ثبت رساندن شرکت باید الزاما تمامی مراحل ثبت به صورت قانونی در کرج انجام شود تا شرکت به رسمیت شناخته شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟